KPP Głubczyce

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Kierował samochodem pod wpływem narkotyków

  Policjanci podejrzewali, że 25-latek może przewozić w swoim samochodzie narkotyki. Po zatrzymaniu mężczyzny ustalenia policjantów potwierdziły się. Na dodatek okazało się, że kierował samochodem będąc pod działaniem narkotyków. Podejrzanemu grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

 2. Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze

  Policjanci z Głubczyc oraz Kietrza spotkali się w kietrzańskiej szkole z lokalną społecznością, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas zorganizowanej debaty obecni mogli zadawać pytania policjantom, którzy rozwiewali wszystkie wątpliwości.

 3. Podsumowanie akcji „Znicz 2019”

  W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2019", na drogach powiatu głubczyckiego było bezpiecznie, a przez cały czas trwania akcji znicz odnotowaliśmy pięć zdarzeń drogowych. Policjanci w Kietrzu zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego.

 4. Długi listopadowy weekend – zadbajmy o bezpieczeństwo

  Przed nami długi weekend, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu i bezpiecznie powrócił do domu. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, to czy pasażerowie mają zapięte pasy i czy prowadzący auta są trzeźwi. Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

 5. Ruszyła druga edycja programu „Mały Ratownik”

  5 listopada w Urzędzie Miejskim w Głubczycach odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej programu „Mały Ratownik”. To już druga edycja tego przedsięwzięcia. Na uroczystości obecny był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach mł. insp. Renata Worek, Starosta Powiatu Głubczyckiego Pan Piotr Soczyński oraz przedstawiciele władz samorządowych jak i pozostali partnerzy projektu.

 6. Zatrzymani na gorącym uczynku

  4 osoby zatrzymane na gorącym uczynku, zabezpieczone pocięte szyny oraz sprzęt do cięcia stali – to efekt działań kietrzańskich funkcjonariuszy. Podejrzani wpadli w policyjną zasadzkę, gdy wycinali kolejne partie torów. Straty, które powstały w wyniku kradzieży, mogą sięgać nawet 700 000 złotych. Mężczyźni w wieku od 42 do 47 lat usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 7. Prawidłowo oświetlony rowerzysta, to bezpieczny rowerzysta

  Policjanci ruchu drogowego często otrzymują zgłoszenia o nieprawidłowo oświetlonych rowerzystach, którzy stwarzają zagrożenie na drodze. Ostatni przypadek do którego doszło na terenie gminy Branice, pokazał jak ważne jest oświetlenie swojego jednośladu. Kierowca samochodu osobowego na nieoświetlonym odcinku drogi nie zauważył jadącego rowerzysty w wyniku czego doszło do zdarzenia.

 8. Sprawdź za darmo swoje oświetlenie

  W naszym województwie ruszyła ogólnopolska akcja ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Poniżej przedstawiamy punkty stacji diagnostycznych z naszego regionu, gdzie w wybranych dniach, będzie można za darmo sprawdzić światła swojego pojazdu. Kolejny termin akcji przypada na 16 listopada.

Niesłyszący
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Głubczyce