„Dwa zamiast cztery: Opolskie na Rowery” gościło w Głubczycach - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

„Dwa zamiast cztery: Opolskie na Rowery” gościło w Głubczycach

Data publikacji 14.10.2019

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego mówili o zasadach bezpiecznej jazdy na rowerze. Jednocześnie również namawiali uczniów do korzystania z jednośladu. To pierwsze takie wspólne działania.

„Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery” – akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz opolskiej policji. Działania te, zorganizowane są poraz pierwszy i skierowane są głownie do uczniów szkół podstawowych.

Celem tych działań, jest zachęcenie młodzieży do korzystania z roweru oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas podróży jednośladem. Spotkania to, odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Głubczycach.

Policjanci przypomnieli młodzieży o obowiązkowym wyposażeniu roweru. Za pomocą prezentacji pokazali jakie znaki powinni znać rowerzyści. Funkcjonariusze korzystając z okazji apelowali również o używanie kasku podczas jazdy - mimo, że nie jest wymagany przepisami prawa. Założenie go, chroni naszą głowę przed urazami podczas wypadku.

  • przedstawienie się słuchaczom przez policjanta
  • policjant opowiada o przepisach ruchu drogowego, które dotyczą rowerzystów
  • prezentacja zawodników, którzy reprezentują miasto Głuchołazy podczas imprez MTB
  • zawodnicy pokazują w jaki sposób trenują